Aktualności

 

 

 

 

 

Zebranie RP ZSB 28.03.2017 ! szczegóły w zakładce „Rada Pedagogiczna ZSB”

logo_zsb_2016…………………………………………………………………….

W dniu 21.03.2017 odbyła się kolejna edycja etapu międzyszkolnego, Konkursu Wiedzy o Budownictwie Ludowym na Podhalu dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych w roku szkolnym 2016/2017 – wyniki: I miejsce – Jacek Łacniak (Gimnazjum w Bukowinie Tatrzańskiej)II miejsce – Małgorzata Rzadkosz (Gimnazjum w Bukowinie Tatrzańskiej) III miejsce – Bukowska Agnieszka (Gimnazjum w Kościelisku).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom tj. uczniom z Gimnazjum w Bukowinie Tatrzańskiej, Gimnazjum w Kościelisku, Gimnazjum w Klikuszowej, Gimnazjum nr 3 im.bł.ks.Jerzego Popiełuszki w Zakopanem, a także uczniom  z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem. Nagrody książkowe ufundowali: Tatrzański Park Narodowy, Muzeum Tatrzańskie oraz Gmina Czarny Dunajec, a nagrody rzeczowe Małopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Krakowie.Składamy też podziękowania dla Komisji Konkursowej w skład której weszli: P. Marta Nędza-Kubiniec (pomysłodawca konkursu), P. Małgorzata Mierczak i P. Andrzej Gewont, oraz gościnnie P. Anna Bukowska-Leja – ekspert z zakresu budownictwa ludowego (emerytowany nauczyciel ZSB), która przygotowała pytania konkursowe.Zdjęcia wykonała P. M.Cholewa oraz H. Chlebek. 

fotorelacja na stronie Samorządu Uczniowskiego ZSB w Zakopanem (kliknij)

    

  

logo_zsb_2016…………………………………………………………………….

UWAGA!!!! KONKURS PLAKATU!!!!!

PIERWSZY ETAP SZKOLNEGO KONKURSU NA PLAKAT OBCHODÓW JUBILEUSZU 140-LECIA SZKOŁY ZAKOŃCZONY !!!!! W TRAKCIE PIĄTKOWEGO WERNISAŻU, WYBIERALIŚMY W GŁOSOWANIU NAJŁADNIEJSZE I NAJCIEKAWSZE PRACE. ODDANO 144 GŁOSY, W TYM 3 GŁOSY NIEWAŻNE. LISTA PRAC (I ICH AUTORÓW), KTÓRE UZYSKAŁY WIĘCEJ NIŻ 5 GŁOSÓW

NR PRACY LICZBA GŁOSÓW                         AUTOR PRACY/KLASA
25 25      SYLWIA SŁODYCZKA/ITBA
5 22      PAWEŁ RZADKOSZ/IIITBB
9 18      ANNA CHOWANIEC/IITAK
10 18      SYLWIA DZIWISZ/ITBA
28 16      ADRIAN SZAREK/ITBA
20 15      BOGUMIŁA ŁUKASZCZYK/IIITBC
8 7      BARTŁOMIEJ PAWLIKOWSKI/ITBA

/głosy liczyły: panie: Małgorzata Mierczak i Joanna Buczyńska/

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW, KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W KONKURSIE, GRATULUJEMY EFEKTÓW OSTATECZNEGO WYBORU PLAKATU JUBILEUSZOWEGO DOKONA KOMITET ORGANIZACYJNY. LAUREACI KONKURSU NAGRODZENI ZOSTANĄ W TRAKCIE UROCZYSTEGO ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017

logo_zsb_2016…………………………………………………………………….

ADAM BENDKOWSKI (w środku) – I miejsce w eliminacjach powiatowych XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Uczeń w kwietniu będzie reprezentował Powiat Tatrzański na szczeblu wojewódzkim w Wieliczce. Z ZSB dodatkowo brali udział: Mateusz Tylkowski – 3 miejsce oraz Mateusz Tylka – 5 miejsce. Opiekę nad uczniami sprawowała p. M.Cholewa, dodatkowo autorka zdjęć. (16.03.2017). GRATULUJEMY ! fotorelacja na stronie Samorządu Uczniowskiego ZSB w Zakopanem (kliknij)

logo_zsb_2016…………………………………………………………………….

Mazurzenie, bohemizmy i okcydentalizmy… W piątek, 10 marca br. w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Zakopanem, ul. Kasprusie 35 a odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Języku Polskim dla Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Tatrzańskiego.O tym, jak trudny jest nasz język, przekonali się uczniowie, którzy dzielnie zmagali się ze zjawiskami fonetycznymi, mazurzeniem, anakolutami itd. Trzeba mieć niemałą wiedzę, aby odpowiedzieć na pytanie o bohemizmy i hungaryzmy, pokazać relacje semantyczne między wyrazami, ocenić poprawność wypowiedzi – zgodnie z normą językową, wreszcie zmierzyć się z redundancją…Do boju o miano znawcy meandrów języka polskiego odważnie stanęły Katarzyna Boblak i Natalia Pawlikowska, kl. IV TBa oraz Małgorzata Zaorska, kl. II TB a/TAK. 90-Minutowy pojedynek okazał się szczęśliwy dla Kasizważywszy na liczbę uczestników (47) – V miejsce to wielkie osiągnięcie! Gromkie brawa dla naszych dziewcząt!!! Op. Barbara Skrobot 

logo_zsb_2016…………………………………………………………………….

Marcin Kowalczyk  uczeń Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego w Zakopanem zakwalifikował się na zawody centralne (III stopnia) w Białymstoku w dniach 7-8 kwietnia Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych !!!

logo_zsb_2016…………………………………………………………………….

WIZYTA MŁODZIEŻY Z SIEGEN 04.03.2017-10.03.2017

logo_zsb_2016…………………………………………………………………….

Zawód: Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (4-letni cykl nauczania)

Kwalifikacje: 

B.21. Montaż urządzeń i  systemów energetyki odnawialnej  

B.22. Eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Przedmioty rozszerzone: matematyka, język angielski

   

(NOWY ZAWÓD !!! od roku szkolnego  2017/2018  AKTUALNIE W TRAKCIE PROCEDOWANIA)

logo_zsb_2016…………………………………………………………………….

XLI Wojewódzki Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka w Białym Dunajcu – Szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce Agnieszka Matyga !!! III miejsce Maria Lassak – uczennice Technikum nr 1. Zobacz też fotorelacje na stronie www.watra.pl (kliknij link).  GRATULUJEMY

……

Utalentowane recytatorki

Agnieszka Matyga i Marysia Lassak z kl. II TBa kolejny raz zabłysły jako specjalistki od góralskiej gwary, tym razem wśród recytatorów. Dziewczyny miały do pokonania najlepszych młodych regionalistów od Tatr aż po Szczawnicę. Jako absolwentka, w swojej macierzystej szkole w Białym Dunajcu Agnieszka wraz z innymi zatańczyła i zaśpiewała na scenie przed uroczystym wręczeniem nagród. Urok osobisty dziewcząt sprawił, że chętnie stanęli z nimi do zdjęcia przedstawiciele oceniającego najstarszą grupę  wiekową jury – państwo Zofia Mieszczak i Benedykt Kafel.Tekst-B.Skrobot

 

logo_zsb_2016…………………………………………………………………….

Marcin Kowalczyk  uczeń Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego w Zakopanem (czwarty z prawej, tuż obok Pana Starosty Tatrzańskiego) otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Zobacz też fotorelacje na stronie Powiatu Tatrzańskiego (kliknij link)

logo_zsb_2016…………………………………………………………………….

Smogowe wynurzenia, czyli heroizm, hart ducha i krzepa…

W czwartek, 19 stycznia br. odbył się  XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny, zorganizowany przez  Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych. W szranki o miano mistrza ortografii stanęło 18 uczniów zakopiańskich szkół średnich. Naszą  budowlankę dzielnie reprezentowali zwycięzcy eliminacji szkolnych: Mateusz Furczoń, kl. III TBc/TAK, Klaudia Kolasa, kl. III TBc/TAK oraz Wojciech Stoch, kl. I TBa/TAK. Szczególne gratulacje należą się Mateuszowi, który zajął IV miejsce, premiowane wyróżnieniem i wartościową nagrodą rzeczową. Wyrazy uznania kierujemy pod adresem wszystkich naszych uczestników. A zadanie było niełatwe: jak napisać bowiem – bez błędów oczywiście – historię o smogu i smoku, dwuipółmiesięcznym zagrożeniu, chudej chabecie w chomącie,  sąsiedzie i  huraoptymizmie? Dziękujemy! Do zobaczenia za rok! Tekst i foto:  Barbara Skrobot. zobacz też fotorelacje na stronie Powiatu Tatrzańskiego (kliknij link)

logo_zsb_2016…………………………………………………………………….

Uczennice Technikum nr 1 w Zakopanem – Ewelina Pączek (kl.1 TAK) i Marzena Maciczek (kl.1 TAK)(pod opieką Pani B. Łętowskiej-Hyła) w dn. 15.01.2017 wzięły udział jako wolontariuszki w 25 Finale Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

logo_zsb_2016…………………………………………………………………….

13 stycznia 2017 r. po raz kolejny maturzyści ZSB wspólnie z rówieśnikami z zakopiańskich szkół (ZSHT oraz LO), zatańczyli „Poloneza Maturzystów”. Maturzyści z Powiatu Tatrzańskiego w rytm Poloneza przeszli w barwnym korowodzie Krupówkami na Plac Niepodległości.W tym samym czasie „Polonez maturzystów” tańczony był w powiatach partnerskich: kartuskim (w Kartuzach), łowickim(w Łowiczu) i świdnickim (w Świdnicy). Fotorelacje na stronie Powiatu Tatrzańskiego (kliknij link) oraz Gazety Krakowskiej (kliknij link), za którą serdecznie dziękujemy.

logo_zsb_2016………………………………………………………………………

nprcz

NOWE KSIĄŻKI w Bibliotece Szkolnej zakupione w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

W 2016 roku nasza szkoła otrzymała dotację celową w kwocie 12 tys. złotych (od Wojewody Małopolskiego) oraz dodatkowe  3 tys. od Organu Prowadzącego (Starostwa Powiatowego w Zakopanem) na zakup nowości wydawniczych w ramach programu wieloletniego pt „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.  Dzięki tej kwocie zakupiono 607 pozycji, które zainteresują kolejnych amatorów czytelniczych podróży. Program ma na celu wspieranie zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa dzieci i młodzieży.

Społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania dla Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Zakopanem za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

 

logo_zsb_2016…………………………………………………………………………

12.01.2017 na stoku HARENDA w Zakopanem, odbyły się Mistrzostwa ZSB w narciarstwie alpejskim i snowboardzie

WYNIKI

DSC_0301a

SNOWBOARD – CHŁOPCY

MIEJSCE NAZWISKO I IMIĘ KLASA CZAS
1 HODOROWICZ GABRIEL 3 B 21,02
2 MARTINCZAK PAWEŁ 2 B 21,93
3 SKWAREK PATRYK 1 TB B 23,97
4 STASZEL STANISŁAW 2 TB B 24,17
5 ŁOJAS KLEMENS 1 TB A 29,31
6 MICHALEC SŁAWOMIR 1 C 32,18
PARA DAMIAN 1 TAK DN

NARTY – CHŁOPCY

DSC_0310a

MIEJSCE NAZWISKO I IMIĘ KLASA CZAS
1 ZBOROWSKI JAKUB 2 TB B 18,31
2 PAWLIKOWSKI BARTŁOMIEJ 1 TB A 18,34
3 SKUPIEŃ ANDRZEJ 3 B 20,25
4 STOPKA JAKUB 1 TAK 20,80
5 BOBAK KLEMENS 1 TB A 22,59
6 POLAK TOMASZ 2 TB B 23,15
7 SUŁOCHA PAWEŁ 1 TB B 23,71
8 SOLUS MATEUSZ 2 B 24,01
9 STOCH PIOTR 2 B 27,28
10 DOMALEWSKI MARCIN 1 TB A 37,21
PALIDER KAROL 1 TB B DNS
ROL BARTŁOMIEJ 2 TB B DNS
STYCZEŃ JAKUB 1 TB A DNS

WYNIKI OPRACOWAŁ: M. EJSMOND

…………………………………………………………………………

User comments

……………………………………………………………………….

pmu10009

W dniu 09.12.2016 na uroczystej gali Pan Starosta Tatrzański Piotr Bąk wręczył stypendia dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Tatrzański.

W Zespole Szkół Budowlanych w Zakopanem nagrodzeni zostali:

Stypendium II stopnia – Karolina Anna Kuros (wychowawca Andrzej Bukowski),

-Mateusz Łukaszczyk (wychowawca Barbara Skrobot)

Stypendium III stopnia – Łukasz Walkosz (wychowawca Barbara Skrobot)

– Bartłomiej Stoch (wychowawca Barbara Skrobot)

Serdecznie gratulujemy !!!

logo_zsb_2016………………………………………………………………………….

Pracownia robót ciesielskich – instalacje wykonane przez cieśli z klasy drugiej pod kierunkiem instruktora praktycznej nauki zawodu mistrza Jana Dziobonia

kapliczka_2016

User comments